Trade.io Borsası hacklendi: Hackerlar 7,5 milyon dolar çaldı!

hack saldirisi

İsviçre merkezli bir kripto para platformu olan Trade.io Borsası, hackerların saldırısına uğradı. 50 milyon TIO soğuk bir saklama cüzdanından başarıyla taşındı ve en azından bazıları borsada satıldı. Trade.io ekibi, platformdaki tüm işlemleri devre dışı bıraktı ve seçenekleri araştırıyor, ancak yine de hack saldırısının nasıl mümkün olduğu henüz belli değil. Saldırının yol açtığı zararın boyutunun ise 7,5 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Trade.io Borsası, yedekte beklettiği kripto paralarını kaybetti

Hack saldırısı, güvenlik ekibinin, soğuk hava deposu cüzdanından çıkan büyük bir işlemden haberdar olmasıyla ortaya çıktı. Ardından, hem Kucoin hem de Bancor’daki TIO işlemlerinde artış görüldü. Ekip hemen diğer borsalarla bağlantı kurdu ve tüm TIO işlemlerini durdurmalarını ve kendi platformlarında devre dışı bırakmalarını sağladılar.

Çalınan fonların Trade.io’nun yedekte beklettiği kripto paralar olduğu belirtiliyor. Bu yedek paralar şirketin rezervlerinde tutuluyor, ticaret faaliyetlerinin yükselmesi durumunda likidite havuzunda kullanılıyor. Bu fonların kullanıcılara değil, şirkete ait fonlar olduğu söyleniyor.

 

Kaynak: kriptoparahaber.com